A Magyar Táncsport Szakszövetség Elnöksége nemrégen hagyta jóvá a 2008. január 1-től érvényes új versenyszabályt. Most megpróbáljuk összefoglalva és megjegyzésekkel kiegészítetten közzétenni azokat a legfontosabb változásokat, amelyek a versenyzőket közvetlenül is érintik.

FONTOSABB VÁLTOZÁSOK A VERSENYSZABÁLYZATBAN

(11.3.2.4) Versenyosztályok Országos Bajnoksága

a. Országos Bajnokságokat lehet rendezni az alábbi táblázat szerint.

Korosztályok

Standard

Latin

Tíztánc

Nyolctánc

Gyermek I

D,

D,

-

D

Gyermek II

D, C

D, C

C

D

Junior I.

D, C, B

D, C, B

C, B

D

Junior II.

D, C, B

D, C, B

C, B

D

Ifjúsági

D, C, B, A

D, C, B, A

C, B, A

D

Felnőtt

D, C, B, A ,

D, C ,B, A

C ,B, A ,

D

Senior

D, C, Nyitott*

D, C Nyitott*

C ,Nyitott *

D

*Senior nyitott: B-A-S

 

Nyolctánc Bajnokságot csak „D” osztályban lehet rendezni minden korosztálynak, ahol egyaránt „D” osztályban kell lenni a táncos párnak a standard és latin–amerikai táncok kategóriában. A „D” Nyolctánc OB nem számít bele az Országos Bajnokságon történ? részvételbe.

Tíztánc Országos Bajnokságot lehet rendezni „C” osztálynak is minden versenyévadban a fenti táblázat szerint, ahol minden olyan páros indulhat, amely vagy mind a standard mind latin-amerikai táncokban „C” osztályos vagy az egyik kategóriában „C”, a másik kategóriában „D” osztályos.

A „C” Tíztánc OB nem számít bele az Országos Bajnokságon történ? részvételbe.

 

„B” osztály Országos Bajnokságán minden korosztályban a döntnök helyszíni sorsolása alapján az első fordulóban és a döntőben az öt táncból egy táncban a figurakatalógus alapján összeállított „Basic” koreográfiát kell bemutatni a pároknak.

Íme kedves táncosok! Milyen fontos a basic alapos ismerete. Ezt felismerte a szövetség is. Tudjuk és látjuk, hogy az osztály hovatartozás mennyire nem fontos, csak a tánctudás mélysége és minősége. A "zöldfül?" és néha "nagyarcú" B osztályos táncos igenis küzdjön még a basic-kel egy keveset. Rá fér.
Maurizio és Melinda gyakorlatilag majdnem basic koreográfiával lett világbajnok és ilyen legendákat már 30-35 évvel ezelőtt is meséltek az akkori nagyokról. Az igazság örök!

Id?közben a szövetség is összeállított egy teljes változást bemutató kivonatot. A kivonat szövege itt tölthet? le. (Word DOC)

 

(11.3.2.5) Magyar Bajnokság

a. Megrendezésre kerül minden versenyévadban egy-egy alkalommal Standard, Latin-amerikai és Tíztánc* versenyformákban az alábbi táblázat szerint:

Korcsoportok

Osztályok

Junior *

C, B összevont

Ifjúsági*

B, A összevont

Felnőtt*

B, A, S összevont

Senior

C, Nyitott összevont

 

!!! Ismét megszüntették a gyerek korcsoport Magyar Bajnokságát!!!

 

(16.1.10) Amennyiben az adott páros korosztályának legmagasabb osztályában nyerte el az Országos Bajnoki címet, akkor a soron következ? korosztályváltásnál a záradékolást követ?en a következ? legmagasabb osztályban is lehet indulnia.

 

 

(16.3.1) Osztályváltás: A páros teljesítette a szabályzatban foglalt feltételeket, így következ? osztályba lép. A páros új osztályba kerül nulla ponttal, nulla versenyszámmal.

(16.3.2) Korosztályon belül a magasabb osztályba sorolás a következ? feltételek teljesülése esetén lehetséges:

Versenyosztályok

A pontszerz? versenyeken gy?jtött pontszám eléri vagy meghaladja( *)

A páros által teljesített versenyek száma (*)

Az adott osztály OB-n történt indulása

D osztályból C osztályba

200

15

Feltétel

C osztályból B osztályba

200

15

Feltétel

B osztályból A osztályba

200

 

15

Feltétel

A osztályból S osztályba

100

15

Feltétel

 

­(*)­A versenyek számába és a pontok számaiba beszámítandó a hazai versenyeken túl a Vt. Szakág által mindenkor közzétett IDSF tagországok listája alapján a klubközi versenyek számai és a kapott pontok is.

A fent hivatkozott IDSF tagországok listáját még nem tette közzé az MTáSZ. Legalábbis nincs róla információnk!

(IDSF Open és a Kiemelt Világversenyek számai és pontszámai pl. VB, EB..stb, nem számítanak bele).

112/2007. számú MTáSz VT Szakág Elnökségi határozat

2008-as év január 1-t?l a versenykönyvek záradékolása:

 

a D-C-B osztályokban a 200 pontra és 15 versenyre, az A osztályban a 100 pontra és 15 versenyre történ? módosítás miatt a pároknak a versenykönyvében a meglévő pontok és versenyszámok szorzója 1,5 lett, amelyet felfelé kerekítéssel kell beírni a tagszervezet szakmai vezetőjének, képviselőjének (pl. "D"-ben 93 pontja van és 9 verseny = januári záradékolás "D" 140 pont, 14 verseny)

 

A pontszám bruttósítás (vagyis felszorzás) és a záradékolás elvégzése érdekében mindenki hozza be a versenykönyvét a téli szünet idején!

A portál tartalmában való kereséshez adjon meg egy szót, vagy kifejezést